Stosujemy najnowsze rozwiązania Nobel Biocare

Przeczytaj o naszej technologii

X-guide. Najnowsze rozwiązania Nobel Biocare w Klinice Bodent

TECHNOLOGIA W KLINICE BODENT:

Technologia: SCANNER 3D iTERO

Wykorzystanie skanera 3D w referencyjnej klinice implanto protetycznej Bodent podnosi precyzję diagnostyki stomatologicznej i komfort pacjentów.

Nowoczesna diagnostyka w Klinice Bodent możliwa jest dzięki wykorzystywanej nowoczesnej technologi. Przykładem jest urządzenie do skanowania 3D iTero. To zaawansowany cyfrowy skaner wewnątrzustny, który w naszej klinice jest wykorzystywany w ortodoncji oraz w procedurach implantologicznych i protetyce.

Dzięki technologii firmy iTero nasi lekarze stomatolodzy wykonują dokładne skany 3D jamy ustnej pacjenta, co pozwala na uzyskanie precyzyjnych obrazów zębów, dziąseł oraz struktury anatomicznej.

Zobacz jak przebiega procedura skanowania 3D:

Pełne skanowanie jamy ustnej skanerem iTero.

Skany 3D uzyskane za pomocą skanera iTero mogą być wykorzystane zarówno do planowania leczenia ortodontycznego jak i projektowania i wykonywania protez.

W przypadku procedur protetycznych i ortodoncji urządzenie iTero eliminuje konieczność używania tradycyjnych wycisków. Dzięki wysokiej precyzji skanowania obecnie możemy tworzyć pełny model cyfrowy jamy ustnej pacjenta na miejscu w naszej klinice, co podnosi komfort pacjenta i lekarza.

Skaner 3D. Pytania i odpowiedzi

Jaka jest korzyść dla Pacjentów ze skanowania technologią iTero?

Skanowanie zębów technologią iTero gwarantuje uzyskanie idealnego modelu 3D niezbędnego w projektowaniu idealnego uśmiechu naszych pacjentów. 

Do czego wykorzystujemy skaner wewnątrzustny 3D?

W Klinice Bodent wykorzystujemy skaner cyfrowy 3D w następujących procedurach:

  • Implantologia – obraz ze skanera pozwala na łączenie z obrazem kości wykonanym przy pomocy tomografii cyfrowej, dzięki niemu poprawimy precyzję zabiegów, a ryzyko ograniczamy do minimum.
  • Protetyka – skaner zastępuje nam tutaj klasyczne wyciski. Wykorzystujemy go na przykład do wykonania koron czy licówek. Cyfrowy obraz jest o wiele dokładniejszy niż wycisk przez co poprawia się jakość naszych prac. 
  • Ortodoncja – dzięki skanerowi możemy o wiele precyzyjniej wykonać wirtualny model diagnostyczny naszego pacjenta. Umożliwia nam to planować nasze procedury ortodontyczne z najwyższą dokładnością. Cyfrowy wycisk zębów może posłużyć także do wykonania nakładek ortodontycznych w systemie Invisalign.

Praca skanami w Klinice Bodent

Inne technologie w Klinice Bodent:

Technologia RTG w Klinice Bodent

Chcesz dowiedzieć sie więcej?
Umów się na konsultację.