Dowiedz się o oferowanych przez nas usługach

Przeczytaj

USŁUGI KLINIKI BODENT:

IMPLANTOLOGIA W KLINICE BODENT

Implantologia jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedziną stomatologii przywracającą pacjentom w spektakularny sposób komfort codziennego życia.

Zespół Kliniki Bodent zajmuje się  Implanto-protetyką od ponad 20 lat stale rozwijając swoje kompetencje. Korzystamy z najnowszych osiągnięć medycznych i technologicznych w celu zapewnienia naszym pacjentom możliwie największego bezpieczeństwa i jakości prowadzonych zabiegów. Klinika Bodent stawia nie tylko na rozwój umięjętności i aktualnej wiedzy o procedurach i metodach leczenia ale także na zaawansowane technologie wspierające lekarza w jego praktyce.

W ramach procedur implanto-protetycznych w Klinice Bodent oferujemy:

Implantacja pojedynczego implantu (Usługa Bodent One)

  • implantacja pojedynczego implantu – taką procedurę realizujemy w przypadku pojedynczych ubytków zębowych. Zasadniczo procedura obejmuje implantację sztucznego odpowiednika korzenia i osadzenie na niej odpowiednio opracowanej i dopasowanej do istniejących zębów korony zęba.

Implantacja kilku implantów i odtworzenie funkcji zgryzu

  • implantacja kilku implantów i odtworzenie funkcji zgryzu – taką procedurę stosujemy by poprawnie odbudować funkcję zgryzu. Implanty osadzane są tak aby stanowiły podstawę stabilizującą całą protezę lub most protetyczny.
 Uzupełnienie braków zębów – odbudowa cyrkonowa wsparta na implantach:
Uzupełnienie braków zębów – odbudowa cyrkonowa wsparta na implantach w Bodent
Rekonstrukcja brakujących zębów i tkanki miękkiej pacjenta :

Leczenie bezzębia

  • leczenie bezzębia – w przypadku całkowitego bezzębia w Klinice Bodent podejmujemy leczenie implanto-protetyczne oparte na  implantach,  stanowiących podstawę protezy zębowej odtwarzającej prawidłową funkcję zgryzu pacjenta.
leczenie całkowitego bezzębia w Klinice Bodent

Implantacja all on 4

  • Implantacja all on 4 – to metoda oparta na odtworzeniu aparatu zgryzu z natychmiastowym obciążeniem, opracowana przez firmę Nobel Biocare. Dzięki tej metodzie możliwe jest natychmiastowe obciążenie implantów dzięki tymczasowej odbudowie protetycznej zębów. W praktyce Pacjent po 4 godzinach w gabinecie wychodzi z pełnym uśmiechem.

Współczesna cyfrowa technologia 3D daje możliwości zaplanowania zabiegu chirurgicznego i odbudowy protetycznej najpierw w świecie wirtualnym, na podstawie skanów kości pacjenta, a następnie zastosowania tak uzyskanego planu podczas leczenia. Nasi Pacjenci korzystają z zaawansowanej diagnostyki realizowanej podczas wizyt konsultacyjnych na miejscu w naszej Klinice.

Zaplanowane leczenie pozwala na przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego i maksymalnie precyzyjnego zabiegu, techniką bezpłatową dającą pacjentowi ogromny komfort po zabiegu (brak bólu, obrzęku itp).

Metody regeneracji kości w Bodent

W przypadku niedoboru kości stosujemy metody regeneracji kości opartej na wykorzystaniu materiału biologicznego pacjenta, uzyskanego z frakcji osocza krwi. Takie biologiczne traktowanie regeneracji kości gwarantuje najmniejsze ryzyko niepowodzenia chirurgicznego.

Klinika BODENT współpracuje ze światowym liderem w dziedzinie implantów zębowych, firmą NOBEL BIOCARE, oferującą najwyższej klasy możliwości chirurgiczne i największe możliwości protetyczne między innymi dzięki własnej, niezwykle efektywnej metodzie All-on-4.

Warto dodać, że Firma Nobel Biocare wyróżniła Klinikę Bodent srebrnym tytułem partnera Center of Excellence za stosowanie metody leczenia All-on-4.

Chcesz dowiedzieć sie więcej?
Umów się na konsultację.