Dowiedz się o oferowanych przez nas usługach

Przeczytaj

USŁUGI KLINIKI BODENT:

PROTETYKA W KLINICE BODENT

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem brakujących pojedynczych zębów lub grup zębów oraz rekonstrukcji całych łuków zębowych.

Protetyka w Klinice Bodent

Protetyka stomatologiczna w Klinice Bodent to dla naszego zespołu jeden z najważniejszych działów stomatologii. Protetyka ma na celu przywrócenie funkcji zgryzu, poprawę estetyki uśmiechu oraz przywrócenie komfortu pacjenta.

Protetyka stomatologiczna jest istotnym elementem kompleksowej opieki stomatologicznej, umożliwiającej pacjentom odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej i zapewniającej komfort posiadania estetycznego uśmiechu przez długie lata. Protetyk to lekarz stomatolog, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób narządu żucia i wad zgryzu, a także bezzębia. Zadaniem lekarza protetyka jest uzupełnianie braków zębowych z zastosowaniem protez ruchomych i stałych (osadzonych na zębach pacjenta lub implantach).

Leczenie protetyczne przebiega w różny sposób w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta dlatego kluczowym elementem takiego leczenia jest prawidłowa diagnostyka. W Klinice Bodent zespół stomatologów prowadzony jest przez szefa medycznego kliniki Dr. Bogdana Dmochowskiego, doświadczonego implanto-protetyka. Stomatolodzy Bodent analizują każdy z przypadków indywidualnie, na podstawie przeprowadzonej na miejscu diagnostyki opartej na najnowocześniejszej aparaturze radiologicznej firmy Vatech czy skanerowi wewnątrzustnemu 3D firmy iTero. Po przeprowadzeniu diagnostyki planowane jest leczenie protetyczne.

Przykłady leczenia protetycznego w Klinice Bodent

Korony i mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej:

Korony i mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej: zrealizowane w Klinice Bodent

Most protetyczny. Most porcelanowy odbudowujący brak zęba i tkanek miękkich pacjenta:

Korony porcelanowe:

Całkowite bezzębie

  • Całkowite bezzębie – w przypadku całkowitego bezzębia w Klinice Bodent podejmujemy leczenie implanto-protetyczne oparte na implantach,  stanowiących podstawę protezy zębowej odtwarzającej prawidłową funkcję zgryzu pacjenta.

Kompleksowe leczenie implanto-protetyczne

  • Kompleksowe leczenie implanto-protetyczne metodą All-on-4. Jedną ze stosowanych metod jest metoda All-on-4, pozwalająca na natychmiastowe obciążenie protezy zębowej osadzonej na czterech implantach. Metoda All-on-4 to innowacyjna metoda opracowana przez firmę Nobel Biocare stosowana w stomatologii umożliwia natychmiastowe obciążenie protezy zębowej osadzonej na czterech implantach. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom z dużą utratą zębów, które chcą odzyskać pełnię funkcji żucia i estetykę uśmiechu w możliwie krótkim czasie. Dzięki tej metodzie pacjent może uniknąć długotrwałego oczekiwania na uzupełnienie protetyczne. O możliwości takiego leczenia decyduje lekarz po analizie każdego z przypadków.

Przypadek całkowitego bezzembia leczony w Klinice implanto-protetycznej Bodent
Przypadek całkowitego bezzembia leczony w Klinice implanto-protetycznej Bodent

Pojedynczy ubytek czyli brak jednego zęba (Usługa Bodent One)

  • Pojedynczy ubytek – Implantacja pojedynczego zęba (Usługa Bodent One) zasadniczo jej celem jest przywrócenia prawidłowej funkcji zgryzu, poprawienie estetyki uśmiechu, a także zabezpieczenie zgryzu przed systematycznym niekorzystnym oddziaływaniem sił pojawiających się podczas żucia i gryzienia. Taki pojedynczy ubytek zazwyczaj leczony jest za pomocą pojedynczej implantacji z wykorzystaniem wysokiej jakości implantów Nobel Biocare.

Często stosowaną metodą w takim przypadku jest ekstrakcja zęba, natychmiastowa implantacja i obciążenie (czyli odbudowa tymczasowa zęba). 

ekstrakcja zęba i natychmiastowa implantacja oraz  obciążenie realizowane w kliniec Bodent (usługa Bodent One)

Odbudowa protetyczna

  • Odbudowa protetyczna – współczesna cyfrowa technologia 3D daje możliwości zaplanowania zabiegu chirurgicznego i odbudowy protetycznej najpierw w świecie wirtualnym, na podstawie skanów kości pacjenta, a następnie zastosowania tak uzyskanego planu w leczeniu indywidualnych przypadków. Taką metodologią posługujemy sie również w Klinice Bodent. Opieramy się zarówno na klasycznej diagnostyce jak i na zaawansowanej diagnostyce komputerowej pozwalającej naszym lekarzom na precyzyjne planowanie leczenia, zaprojektowanie odbudowy protetycznej w specjalistycznym oprogramowaniu bez stosowania fizycznych wycisków.
Praca specjalistów projektujących protezy zębowe w oparciu o nowoczesne oprogramowanie stosowane w Klinice Bodent

Zespół Kliniki Bodent zajmuje się  Implanto-protetyką od ponad 20 lat stale rozwijając swoje kompetencje. Korzystamy z najnowszych osiągnięć medycznych i technologicznych w celu zapewnienia naszym pacjentom możliwie największego bezpieczeństwa, jakości i przewidywalności prowadzonych zabiegów.

Klinika Bodent stawia nie tylko na rozwój umięjętności i aktualnej wiedzy o procedurach i metodach leczenia ale także na zaawansowane technologie wspierające lekarza w jego praktyce.

Warto dodać, że Firma Nobel Biocare wyróżniła Klinikę Bodent srebrnym tytułem partnera Center of Excellence za stosowanie metody leczenia All-on-4.

Chcesz dowiedzieć sie więcej?
Umów się na konsultację.