Dowiedz się o oferowanych przez nas usługach

Przeczytaj

USŁUGI KLINIKI BODENT:

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza to fundament praktyki dentystycznej w Klinice Bodent. Profilaktyka, wizyty kontrolne czy leczenie zębów poprzez odbudowę ubytków stanowią podstawę naszej propozycji dla Pacjentów pragnących dbać o piękny uśmiech.

Stomatologia zachowawcza, często nazywana jest także stomatologią ogólną. Jej celem jest całościowe utrzymanie dobrego stanu jamy ustnej i zębów pacjenta.

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest utrzymanie dobrego stanu uzębienia, zachowanie żywotności zębów oraz dbanie o ich estetyczny wygląd. Poprzez regularne wizyty kontrolne i właściwą higienę jamy ustnej, stomatologia zachowawcza pomaga utrzymać zdrowe uzębienie i zapobiega poważnym problemom z zębami, stanom zapalnym, czy nawet utracie zębów. Oczywiście kiedy działania profilaktyczne już nie wystarczą nasi stomatolodzy skupią się na bieżącym leczeniu na przykład poprzez uzupełnienie ubytków czy leczenie kanałowe.

Klinika Bodent – podczas zabiegu.

Zabieg w ramach stomatologii zachowawczej w Klinice Bodent

Zakres stomatologii zachowawczej w Klinice stomatologicznej Bodent:

  • profilaktyka (higienizacja i wizyty kontrolne u lekarza stomatologa)
  • leczenie próchnicy zębów
  • leczenie ubytków (popularne „plombowanie” czyli odbudowa uszkodzonych tkanek zęba za pomocą materiału kompozytowego
  • leczenie endodontyczne, zwane także leczeniem kanałowym, z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu oraz sprzętu elektronicznego.

Nowoczesne wyposażenie gabinetów w Klinice Bodent wraz z mikroskopem.

W ramach praktyki stomatologi ogólnej (zachowawczej) w Klinice Bodent kluczową rolę odgrywają doświadczenie naszego zespołu, wysokiej jakości materiały i nowoczesne techniki, które stosujemy przy leczeniu pojedynczych zębów.

W klinice Bodent wykorzystujemy innowacyjne, najwyższej jakości materiały, które pozwalają nam oferować aż 2-letnią gwarancję na stosowane przez nas procedury medyczne. 

Nasi lekarze korzystają z mikroskopów i diagnostyki radiologicznej, co podnosi jakość i precyzję przeprowadzanych zabiegów. Warto również wspomnieć o stosowanych przez naszych specjalistów technikach adhezyjnych (tzw. (flow injection), które wspierają proces przebudowy wysokości zwarcia.

 Odbudowa kompozytem złamanego zęba wykonana w Klinice Bodent
 Od góry: Odbudowa kompozytem złamanego zęba wykonana w Klinice Bodent
 Od góry: Flow injection – przywrócenie estetyki i funkcji zębów za pomocą odpowiednich kompozytów w Klinice Bodent.
Chcesz dowiedzieć sie więcej?
Umów się na konsultację.